Молитва пред иконою

«Умиление»

(Серафимо-Дивеевская)

(Келейная икона прп. Серафима Саровского, перед которой, стоя на коленях, преподобный почил о Бозе. По вере просящих дает им исцеления.)

Молитва 1-я

О, Пресвята=я Госпоже= Влады=чице, Богоро=дице Де=во! Приими= недосто=йныя моли=твы на=ша, сохрани= нас от наве=тов злых челове=к и от напра=сныя сме=рти, пода=ждь нам пре=жде и ра=дость в печа=ли ме=сто да=руй. И изба=ви нас, о Госпоже= Влады=-чице Богоро=дице, от вся=каго зла, и сподо=би нас, гре=шных рабо=в твои=х, одесну=ю ста=ти во второ=м прише=ствии Сы=на Твоего=, Христа= Бо=га на=шего, и насле=дники нас бы=ти сподо=би Ца=рствия Небе=снаго и жи=зни ве=чныя со все=ми святы=ми в безконе=чныя ве=ки. Ами=нь.

 

 

 

Молитва 2-я

Приими=, всеблагомо=щная, Пречи=стая Госпоже=. Влады=чице Богороди=тельнице, сия= честны=е дары=, Тебе= еди=ней прикла=д-ныя, от нас, недосто=йных рабо=в Твои=х: от всех родо=в избра=нная, всех тва=рей небе=с-ных и земны=х вы=сшая я=вльшаяся, поне=же бо Тебе= ра=ди бысть Госпо=дь Сил с на=ми, и Тобо=ю Сы=на Бо=жия позна=хом и сподо=би-хомся свята=го Те=ла Его= и пречи=стыя Кро=ве Его=; те=мже блаже=нна еси= в роде=х родо=в, Богоблаже=нная, Херуви=мов светле=йши и Серафи=мов честне=йши су=щая. И ны=не, всепе=тая Пресвята=я Богоро=дице, не преста=й моля=щися о нас, недосто=йных рабе=х Твои=х, е=же изба=витися нам от вся=каго сове=та лука=ваго и вся=каго обстоя=ния и сохрани=тися нам неврежде=нным от вся=каго ядови=таго прило=га диа=вольскаго; но да=же до конца= моли=твами Твои=ми неосужде=н-ных нас соблюди=, я=ко да Твои=м заступле=-нием и по=мощию спаса=еми, сла=ву, хвалу=, благодаре=ние и поклоне=ние за вся в Тро=ице Еди=ному Бо=гу и всех Созда=телю возсыла=ем, ны=не и при=сно, и во ве=ки веко=в. Ами=нь!


Назад к списку